+90 212 234 9234

TR| EN |

Laminate Veneer Nedir?

Laminate Veneer Nedir?

Laminate veneer porselenlerin üretiminde neler olur?
 Bir çok vak’ada, işlem genellikle dört seansta sona erer: teşhis ve tedavi planlaması, ön hazırlık-tartışma, hazırlık ve yapıştırma.

Teşhis ve tedavi planlaması
Öncelikle sizin gülüş tasarımınızın planlanması için, o anki durumunuzun tespit edilmesi gerekmektedir. Bunun için fotoğraf, video ve üç boyutlu model elde etmek için dişlerinizden ölçü alınması gerekebilir. Burada sadece ağız ve dudaklar değil tüm yüzünüz sizinle birlikte uzmanlarımız ile değerlendirilecektir. Sizin sosyal yaşamda nasıl bir hayat sürdüğünüz, hayattan beklentileriniz/bakış açınız, yaşama hangi estetik kriterlerden baktığınız değerlendirilir.

Ön hazırlık
Tartışma
: Bu kayıtlar alındıktan bir kaç gün sonra size “dişleriniz üzerinde hiç bir işlem yapılmadan” bitmiş gülümsemenizin nasıl olacağı üç boyutlu olarak gösterilir… 
Gülüş tasarımında, sizin mutlaka aktif bir rol almanız önemlidir. Gülümsemenizin nasıl olacağına karar verme aşamasında, yeterli zamanı vermeniz gerekir. Bu konuda yapılabilecekler konusunda soru sormaktan çekinmeyiniz. Eğer gerekli olursa hekiminiz ile bir kez daha randevulaşarak, gerek prosedür, gerekse de estetik kriterleri tartışmak için tekrar bir araya gelin.

Dişlerin hazırlanması
Bu randevunuz bir ila iki saat kadar sürecektir..  Laminate Veneer‘leriniz için dişlerinizin en üst yüzeyinde çok az ve sınırlı bir aşındırma yapılması gerekmektedir. Bu aşındırılan yer bir tırnak kalınlığında dişinize eklenecek ince eve narin porselen ilavesi için gerekmektedir. Genellikle bu aşındırma yarım millimetre kadar, bazende 0.2 milimetre kadar olmaktadır. Bu durumda nadirende olsa local bir anestezi kullanılması gerekebilir. Bu aşamadan sonra dişlerinizden ölçü alınarak istenirse yurt dışındaki da Veneer sertifikalı bir labaratuara üretim için gönderilecektir. By süreç en fazla 2 hafta kadar sürmektedir. Çoğu durumda üretim aşamasında hekiminiz size geçici dişler yapacak ve hayatınıza bu dişlerle devam edeceksiniz.

Yapıştırma
Bu randevunuzda 1-2 saat sürebilir. Öncelikle hekiminiz üretilmiş olan veneerleri dişlerinize özel bir madde ile tutturacak ve olanların uyumunu ve renk ahengini gerçek olarak görecektir. Yeni dişlerinizin uyumunu izlerken daha hala rengin değiştirilebilir olduğunu unutmayın. Veneerler çok ince oldukları için kullanılan farklı renklerdeki yapıştırma materyalleri, size değişik efektler sağlamamızda faydalı olur. Dişlerinizde talep edeceğiniz ufak değişiklikleri hekiminiz gerçekleştirebilir ve bunlar çok kısa bir sure içinde uygulanabilir.
Unutulmaması gereken diğer bir konu dişler yapıştırıldıktan sonra diş renklerinin değiştirelemeyeceğidir. Laminate Veneer’leri uygularken, dişleriniz özel temizleyicilerle temizlenerek uyum ve sağlamlık açısından izolasyon sağlanır. Daha sonra yapıştırıcı veneer’in içine ve diş yüzeyine uygulanır ve sabit bir yapıştırma sağlanır.

 

09 Şubat 2015
6.200 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

tr_TRTurkish