+90 212 234 9234

TR| EN |

Kron ve Köprü Tedavileri

Kron ve Köprü Tedavileri

PORSELEN KRON VE KÖPRÜ KULLANACAK HASTALARIMIZ İÇİN GEREKLİ BİLGİLER
Ağzınıza takılmış olan PORSELEN KRON veya KÖPRÜNÜZ diş hekimliğinin 21.yüzyılda en gelişmiş malzemesi olan bir İsviçre porselenidir. Yapısı itibari ile dişe en çok benzeyen ve estetik açıdan çok büyük avantajları olan bu malzeme aynı zamanda çok sağlamdır.Bu nedenle kurallara uygun yapılan köprüler alttaki dişlerde herhangi bir hastalık olmadığı takdirde sizlere en az 15-20 sene hizmet verecektir. Camımsı yapısı nedeni ile çevresinde ve ağız içinde hiç bir yan etkisi bulunmaz.

RAHATLIK
Natürel ve estetik görünümleri açısından çok yüksek bir değere sahip olan, bu tür protezlere alışma süresi diğer takılıp çıkartılabilir protezlere göre çok kısa olup; Bir kaç hafta ile sınırlıdır. Bu müddet sonunda hastalar, ağzında böyle bir protez olduğunun farkına bile varmazlar.
- İlk bir iki hafta içinde hastaların, çok soğuk ve çok sıcak yiyecek ve içeceklerde hassasiyet duymaları kron ve köprü için dişlerin bir miktar kesilmesinden kaynaklanır. Bunun için bu protezlerinizin yapıştırılmasından sonra, (ilk bir iki hafta içinde) aşırı soğuk ve sıcak yiyeceklerden sakınmalısınız.

KONUŞMA
Öncelikle estetik amaçla ön bölgelere yapılan köprülerde, bir kaç gün konuşmada ve bazı kelimeleri telafuzda zorlukla karşılaşabilirsiniz. Bu zorluğu en kısa sürede aşmanız için yüksek sesle okumanız ve zorluk çektiğiniz kelimeleri ve heceleri tekrarlamanız yeterli olacaktır.

YEME
Yukarıda bahis edildiği gibi ilk bir kaç hafta aşırı sıcak ve soğuk dışında her istediğiniz şeyi yiyebilirsiniz.Bazı hastalarımız köprünün veya kronun takıldığı tarafı kullanmamaktadır. Siz böyle bir hata yapmayınız. Zira size yapılan her protez sizin daha iyi çiğneyip; gıdalara daha iyi öğütebilmeniz için yapılmıştır. Bu nedenle protezli tarafınızla da çiğneme işlemini ihmal etmeyiniz.

KONTROLLER
Proteziniz ne kadar sorunsuz olursa olsun, senede en az iki kez (Her altı ayda bir) kliniğimizde uygulanan ve ücretsiz olan kontrolü ihmal etmeyiniz.

 

09 Şubat 2015
13.501 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

tr_TRTurkish